Дніпропетровська обласна громадська організація
«ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ КООРДИНАЦІЙНО-ЕКСПЕРТНИЙ ЦЕНТР З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ»
На главную | В "Избранное" | E-mail    
 
М Е Н Ю
  Про Центр
  Новини
  Подарунок для найслабшого
  Команда
  Експерти
  Бібліотека
  Дослідження
  Публікації
  Про нас пишуть
  Партнери
  Проекти
  Експертиза
  Моніторинг
  Судові справи
  Найбільш одіозні відповіді органів влади
  Для Інститутів Громадянського Суспільства
  Для Бізнес-Асоціацій
  Для Місцевих Державних Адміністрацій
  Для Органів Місцевого Самоврядування
  Паспорти автобусних маршрутів м. Дніпропетровська
  Контакти
Ресурсний центр ГУРТКурс доллара

Межбанковские курсы валют

Погода в Украине

Громадські ради


ДОГО "ДКЭЦРП"

ДРІДУ НАДУ


Aрхів: 2009 / 2010 / 2011 / 2012 / 2013 / 2014 / 2015 / 2016 / 2017 / 2018 / 2019


Яндекс.Метрика


 Н О В И Н И

19 травня 2021 р. пройшла «Регіональна дискусія щодо економічної інтеграції Дніпропетровської області до європейського економічного простору».

19 травня 2021 р. пройшла «Регіональна дискусія щодо економічної інтеграції Дніпропетровської області до європейського економічного простору». Регіональна дискусія була проведена у дистанційному форматі на платформі Zoom

На початку дискусії, генеральний директор ГО «Інститут Громадської Експертизи» Олексій Літвінов, провів презентацію результатів розрахунку ІЄЕП (Індекс євроінтеграційного економічного поступу) за період 2014-2019 років, що дозволило побачити загальну динаміку змін індексу ІЄЕП, зрозуміти ключові показники та їх вплив, особливості методології проведення дослідження, джерела отримання інформації, основні групи за якими розподілені різні області.

Окремим блоком були представлені результати розрахунку ІЄЕП Дніпропетровської області. За даними проведеного дослідження встановлено, що протягом п’яти років Індекс євроінтеграційного економічного поступу Дніпропетровщини знизився. За підсумками 2019 р. регіон посів 16 місце у рейтингу областей за ІЄЕП, тобто погіршив на 3 сходинки свою позицію у порівнянні із 2014 р.

У рамках досліджуваного періоду найнижчу позицію у рейтингу регіонів за ІЄЕП – 18 місце – Дніпропетровська область займала протягом 2016-2018 р., хоча за Субіндексом глибини торговельно-економічних взаємозв’язків з ЄС регіон покращив свою позицію з 18 до 15, а за Субіндексом інституційної підтримки євроінтеграційного поступу – з 20 тільки до 19. Найкраще значення показник Субіндексу глибини торговельно-економічних взаємозв’язків з ЄС регіон отримав у 2014 р., що відповідало 8 позиції у рейтингу. Найкраще значення показника за Субіндексом інституційної підтримки євроінтеграційного поступу Дніпропетровщина отримала у 2016 р., що відповідало 14 позиції.

У 2017 р. Дніпропетровщина досягла мінімального показника за ІЄЕП (0,2657). Натомість у 2018 р. області вдалося досягти максимального показника за ІЄЕП (0,2883) за п’ятирічний період. У 2019 р., порівняно із 2018 р., відбулося зменшення показника за ІЄЕП до рівня (0,2814). При цьому у 2019 р. відбулися позитивні зміни у рейтингу регіону за Субіндексом інституційної підтримки євроінтеграційного поступу і відбулося його просування з 20 до 19 позиції. Позитивний вплив також мало збереження Дніпропетровщиною 15 позиції у рейтингу за Субіндексом глибини торговельно-економічних взаємозв’язків, що дозволило підвищити позиції області за ІЄЕП до 16 місця.

Під час дискусії Олексій Літвінов зазначив, що ріст Субіндексу інституційної підтримки євроінтеграційного поступу відбувався за рахунок росту єдиного показника – рівня цільової інституційної підтримки економічних процесів євроінтеграції. Це стало свідченням зміни пріоритетних напрямів та збільшення кількості заходів у стратегічних документах та цільових програмах.

Найбільш позитивний вплив на ІЄЕП Дніпропетровської області впродовж досліджуваного періоду мали економічні показники динаміки поглиблення торговельної та інвестиційної співпраці з ЄС, які в щорічних рейтингах займали стабільно високі позиції. Протягом усього досліджуваного періоду залишалися незмінними фактори, які стримували позитивну динаміку Дніпропетровщини в ІЄЕП. Економічними чинниками, які суттєво вплинули на низьку рейтингову оцінку, стали такі показники: «Питома вага імпорту товарів з країн ЄС в загальному обсязі імпорту регіону», «Середньорічний темп зростання імпорту регіону до країн ЄС», «Індекс внутрішньогалузевої торгівлі з ЄС», «Кількість суб'єктів господарювання промисловості, яким надано право експорту харчової продукції тваринництва до країн ЄС, відносно до загальної кількості суб'єктів господарювання, що займаються виробництвом харчових продуктів». Олексій Літвінов зауважив, що саме ці показники характеризують специфіку промисловості Дніпропетровської області, її географічного положення й віддаленості від кордонів з країнами ЄС.

Найбільшу зацікавленість викликала презентація трьох історій успіху, які продемонстрували потужний позитивний ефект Угоди про асоціацію між Україною та ЄС на місцевий бізнес. Майже 30 представників територіальних громад, громадських активістів, представників аналітичних центрів та підприємців, які взяли участь у регіональній дискусії особливо відзначили важливість історій успіху малих та великих бізнесів, які змогли використати можливості надані Угодою про асоціацію між Україною та ЄС.

Наприкінці регіональної дискусії були обговорені рекомендацій для підвищення рейтингу Дніпропетровщини за ІЄЕП та його окремими показниками. Учасники заходу висловили подяку за презентовану інформацію та можливість її обговорення. Усі учасники отримали електронну версію аналітичного звіту та презентацію, а також посилання на відеозапис регіонального обговорення.

Аналітичний звіт можна завантажити за посиланням:

IEEP_2014-2019 by IGE.NGOТакож учасники отримали запрошення до участі у презентації результатів розрахунку Індексу євроінтеграційного економічного поступу та Порталу економічної євроінтеграції областей «Рейтинг економічної євроінтеграції українських областей: динаміка за 6 років», яка розпочнеться на платформі ZOOM о 12 годині 26 травня 2021 року https://gurt.org.ua/.


23 вересня 2020 року «ІНТЕРАКТИВНА МАЙСТЕРНЯ ДЛЯ АКТИВНИХ МЕШКАНЦІВ» у с.Могилів

Як проходять засідання Антикорупційної ради,

Чи є проблеми із інформаційним наповненням офіційного сайту громади та звітуванням депутатів сільради

З чого складається бюджет громади та які існують проблеми з його наповненням,

Які органи самоврядування та форми громадського контролю передбачені законодавством у школах –

та інші питання були розглянуті 17.09.2020р. у Могилівському будинку культури в рамках «Інтерактивної майстерні для активних мешканців громади» проєкту МАТРА.Під час заходу було презентовано повноваження та зміст діяльності Антикорупційної ради з виявлення та оцінки корупційних ризиків Могилівської ОТГ та проведене її відкрите засідання. Присутні члени Антикорупційної ради заслухали та затвердили два робочих висновки за підсумками проведених робочими групами досліджень відповідності законодавству наповнення офіційного сайту Могилівсьої ОТГ та дотримання депутатами сільради обов’язку щорічно звітуватися перед мешканцями громади.

У відповідності до дослідження Антикорупційної ради наповнення офіційного сайту Могилівської ОТГ не у повній мірі відповідає вимогам щодо розміщення інформації та документів, встановлених Законом України «Про доступ до публічної інформації», Положенням «Про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних» (затв.ПКМУ від 21 жовтня 2015 р. №835), Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Господарським кодексом України (щодо звітування комунальних підприємств).

За іншим обє’ктом дослідження робочою групою антикорупційної ради було встановлено, що депутатами протягом чотирьох років чинного скликання було складено та надано до сільради лише три звіти – по одному від трьох депутатів. Протягом 2017-2020 років було проведено лише 3,6 % від загальної визначеної кількості депутатських звітувань. На думку робочої групи низький рівень виконання вимог статті 16 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» може бути наслідком непоінформованості депутатів щодо обсягу їх обов’язків перед виборцями – мешканцями громади.

Антикорупційна рада ухвалила пропозицію депутатам Могилівської сільської ради скласти звіти про особисту депутатську діяльність протягом 2015-2020 років та розмістити ці звіти на офіційному сайті Могилівської сільської ради.

Запрошена на захід начальник відділу економічного розвитку, фінансів, бухгалтерського обліку та звітності Сирота Вікторія Валеріївна люб’язно погодилася презентувати інформацію про основні джерела наповнення бюджету та наявні проблеми у цій сфері. Головною перепоною для підвищення надходжень від головного джерела - податку на доходи фізичних осіб є відсутність законодавчо визначених повноважень сільської ради та її виконавчих органів щодо контролю за надходженнями та стягнення заборгованості за цим податком.

Після обідньої перерви було презентовано зміст та функції органів управління та самоуправління школами, визначеними Законами України «Про освіту» та «Про повну загальну середню освіту», розібрано зміст поняття «автономія» у освітньому процесі. Окрім того, було висвітлено зміст громадсько-державного партнерства та передбачені законодавством можливості громадського контролю у сфері освіти.Захід проводиться в рамках проекту «Сприяння антикорупційній реформі на місцевому рівні в Україні», що виконується Центром "Доброчин" за фінансової підтримки #Програмf_МАТРА Посольства Королівства Нідерланди та у партнерстві з #Мережа_ресурсних_центрів_з_розвитку_місцевої_демократії.ДОВІДКОВО:

Мережа Центрів включає: Волинський Інститут Права (Волинська область), Центр Громадської Адвокатури (Львівська область), Асоціація сприяння самоорганізації населення (Одеська область), Фонд Розвитку міста Миколаєва (Миколаївська область), Причорноморський Центр Політичних і Соціальних досліджень (Херсонська область), Громадська Ініціатива Луганщини (Луганська область), Центр «Доброчин» (Чернігівська область), Дніпропетровський координаційно-експертний центр з питань регуляторної політики (Дніпропетровська область).
04 вересня 2020 року «ПРОСТІР ДЛЯ ДІАЛОГУ» у Могиливі відзначив переможців

На День знань у Могилівській громаді відбулось нагородження лауреатів та переможців декількох конкурсів з приводу п’ятої річниці створення об`єднаної територіальної громади.

Ідея та конепція проведення цих конкурсів, як «простору для діалогу» народилася та була обговорена під час кава-зустрічі з активістами громади 31.07.2020р., що відбулася в рамках реалізації проекту MATRA.

Простір для діалогу в громаді може мати початок в мережі Інтернет та закінчитися втіленням цього діалогу у певному місці в реалі. Діалог може вестися не тільки вербальними засобами, но і через створення образів – малюнків, відео. Тим більше такий засіб змішаної комунікації відповідає «карантинним» викликам нашого сьогодення.

На конкурс було подано декілька десятків робіт та їх було розміщено на фейсбуці громади, де кожен міг їх переглянути та висловити свої враження. До участі у цій акції включаючи учасників та віртуальних уболівальників було залучено більше ста осіб.

Усі роботи заслуговували на певну відзнаку, проте мені особисто сподобався малюнок Собари Анни «Береги в свої руки громаду та доведи до ладу».

У день проведення заходу 01 вересня погода приподала сюрприз – було дуже спекотно, температура піднялася до 35 С, а сильний поривчастий вітер постійно Валив конструкцію фотозони.

Для проведення фінального обговорення, презентації робіт та урочистого нагородження всі зацікавлені особи перейшли до облаштованої зали.

Призи, у тому числі грошові, були виділені сільською радою, а нагородження переможців проводив голова Могилівської сільської ради Дружко Валерій Володимирович. Окремий цікавий приз було вручено від проекту МАТРА.

Другий етап Space4dialоgue обіцяє бути не менш цікавим. За попередньою задумкою активісти громади запросять кандидатів в депутати сільради відповісти якою вони бачать майбутнє громади у наступні п’ять років.Захід проводиться в рамках проекту «Сприяння антикорупційній реформі на місцевому рівні в Україні», що виконується Центром "Доброчин" за фінансової підтримки #Програмf_МАТРА Посольства Королівства Нідерланди та у партнерстві з #Мережа_ресурсних_центрів_з_розвитку_місцевої_демократії.ДОВІДКОВО:

Мережа Центрів включає: Волинський Інститут Права (Волинська область), Центр Громадської Адвокатури (Львівська область), Асоціація сприяння самоорганізації населення (Одеська область), Фонд Розвитку міста Миколаєва (Миколаївська область), Причорноморський Центр Політичних і Соціальних досліджень (Херсонська область), Громадська Ініціатива Луганщини (Луганська область), Центр «Доброчин» (Чернігівська область), Дніпропетровський координаційно-експертний центр з питань регуляторної політики (Дніпропетровська область).
27 серпня 2020 року Кава-зустріч в Могилівській громаді: перспективи розвитку інститутів громадянського суспільства в громаді та фінансовий тріумф Apple-громади.Як і в якому напряму розвиватися громадським організаціям в Могилівській громаді, які можливості є у громадських організацій щодо взаємодії і впливу на органи влади та у площині антикорупційної діяльності, як можуть заробляти громадські організації та які ознаки неприбутковості визначені чинним законодавством, як можна оформлювати громадські ініціативи та збирати кошти для їх реалізації. Такі основні питання було розглянуто під час зустрічі із зацікавленими мешканцями Могилівської ОТГ, яка відбулася 31.07.2020 року в межах реалізації проектом «Сприяння антикорупційній реформі на місцевому рівні в Україні» (Програма МАТРА).

У середу 26 серпня 2020 року у Могилівській громаді в Будинку Культури відбулася кава-зустріч із активістами, членами та керівниками існуючих громадських організацій та зацікавленими особами на якій відбулось обговорення питань щодо перспектив розвитку інститутів громадського суспільства у громаді. В ході зустрічі було ще раз оглянуто зміст Закону «Про громадські об’єднання», Закону «Про запобігання корупції» щодо обсягу прав та можливостей громадських об’єднань.

Виходячи із цих можливостей громадські організації можуть активно впливати не тільки на ситуацію всередині громади, но і моніторити діяльність державних органів для запобігання прийняття негативних рішень для усієї громади цілком. Яскравим прикладом цього є дії Дніпропетровської ОДА та Мінрегіонрозвитку у березні-травні 2020 року щодо формування перспективного плану формування територій громад Дніпропетровської області з порушенням встановленого законодавством порядку за яким подальше існування Могилівської ОТГ не передбачалося.

Чинний Закон «Про громадські об’єднання» та Податковий кодекс надають громадським організаціям можливість здійснювати підприємницьку діяльність із статусом неприбуткових при дотриманні певних умов, зміст яких було ще раз детально розібрано. Звісно ця діяльність може стати джерелом фінансової спроможності певної організації для забезпечення її стабільної та успішної діяльності. У цій площині є над чим поміркувати.

У зв’язку із реорганізацією районів області та утворення нового Дніпровського району заслуговує на увагу позиціювання громадських об’єднань громади у новому адміністративному формуванні. Постає питання – громадські об’єднання будуть замикатися лише в місцевій проблематиці громади або ж шукати можливостей для розширення сфери діяльності у нових умовах. Після обміну думками як цікаву ідею можна було б розглядати використання зручного місцезнаходження громади – між двома великими колишніми районними центрами Периківкою та Царичанкою.

Чому б при цьому, могилівським громадським об’єднанням не поборотися за звання центру «північного крила» Дніпровського району, залучаючи до своїх дій активістів як з Петриківки, так і Царичанки.

Певним викликом для громадських об’єднань будуть наступні місцеві вибори. Чи допоможе їм накоплений потенціал знань та досвіду висунути із своїх лав привабливих для мешканців кандидатів та чи оберуть їх до ради в кількості, достатній для формування «активної громадської фракції». Кваліфікація та активність майбутніх депутатів буде однією із ключових чинників не тільки розвитку, а й налагодження нормального функціонування інфраструктури громади в дуже непростих умовах коли до громади будуть приєднані нові населені пункти, а кількість населення громади значно зросте.

Зустріч продовжилася кавою та новою командно-штабною антикорупційною грою на фінансову тематику. За легендою гри у трьох громад «Смайлики», «Басітро» та «Яблунькова-Apple» залишилося небагато коштів та дуже багато фінансових зобов’язань та проблем. Для ліквідації бюджетних дір керівництво громад було вимушено розпочати ризиковану гру на збільшення своїх активів на дуже нестабільному фінансовому ринку. При цьому фінансова звітність операцій була доступна для контроля зацікавленої громадськості для уникнення можливих зловживань. Доречи в ході гри реалізації однієї сумнівної оборутки через «помилку бухгалтерії» вдалося запобігти завдяки щільному фінансовому контролю активістів.Захід проводиться в рамках проекту «Сприяння антикорупційній реформі на місцевому рівні в Україні», що виконується Центром "Доброчин" за фінансової підтримки #Програмf_МАТРА Посольства Королівства Нідерланди та у партнерстві з #Мережа_ресурсних_центрів_з_розвитку_місцевої_демократії.

Перед керівництвом ігрових громад була дуже непросте завдання, швидко опанувати правила підступного спекулятивного ринку та розпорядитися коштами громади, принаймні не втративши їх. Постійно шукаючи баланс розумного ризику, як завзяті аналітики прогнозуючи майбутню ситуацію.

Одного разу команди відчули подих фінансового банкрутства, коли придбаний «зелений» актив приніс збитки, генеруючи значні штрафи.

Найбільш вдало пройшло цей непростий шлях фінансісти «Яблунькової-Apple» які дуже грамотно (звісно не без ризику) розподілили свої можливості, вже в фіналі реалізували стрімку операцію «зелені-красні» і вийшли переможцями, збільшивши вкладені активи громади більше ніж у 20 разів. Тепер «Яблунькова-Apple» зможе не тільки завершити коштовний ремонт спортивного комплексу, но і створити фінансову подушку безпеки на майбутній рік.

ДОВІДКОВО:

Мережа Центрів включає: Волинський Інститут Права (Волинська область), Центр Громадської Адвокатури (Львівська область), Асоціація сприяння самоорганізації населення (Одеська область), Фонд Розвитку міста Миколаєва (Миколаївська область), Причорноморський Центр Політичних і Соціальних досліджень (Херсонська область), Громадська Ініціатива Луганщини (Луганська область), Центр «Доброчин» (Чернігівська область), Дніпропетровський координаційно-експертний центр з питань регуляторної політики (Дніпропетровська область).
12 серпня 2020 року Друге засідання Антикорупційної ради Могилівської ОТГ: затверджено два висновки та визначено нові об’єкти оцінки.

У понеділок 10.08.2020р. відбулося друге засідання Антикорупційонї ради Могилівської ОТГ. На цьому засіданні –

було затверджено два висновки робочої групи з оцінки корупційних ризиків,

намічено наступні об’єкти для оцінки,

доповнено план діяльності Ради,

обговорено організаційні питання діяльності Ради.

Визначеними на липневому засіданні робочими групами було складно два висновки з оцінки корупційних ризиків.

Перший висновок стосувався діяльності з підготовки та подання щорічних декларацій про майновий стан депутатами Могилівської сільської ради та службовцями виконавчих органів Могилівської сільської ради за період 2019-2020 р.р.. В ході складання висновку членами робочої групи було оглянуто розміщені в Єдиному державному реєстрі декларацій (https://public.nazk.gov.ua/) щорічні декларації про майновий стан депутатів та службовців виконавчих органів ради. Найбільш поширеною проблемою при заповненні декларацій є незазначення інформації про наявну у власності або користуванні декларанта та членів його родини житлової нерухомості.

За підсумками анонімного анкетування депутатів сільської ради встановлено, що ? опитаних користуються сторонньою допомогою при складанні та поданні декларацій, значною проблемою є відсутність комп'ютерної техніки.

Стан дотримання законодавства у сфері декларування знаходиться під щільним контролем правоохоронних органів. Протягом 2019-2020 років до Могилівської сільської ради надійшло 7 запитів з Управління захисту економіки в Дніпропетровській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України щодо перевірки фактів належного подання щорічних майнових декларацій у відношенні 6 депутатів (відносно двох з них – повторно) та одного службовця апарату.

Другий висновок стосувався діяльності з виявлення та врегулювання конфлікту інтересів при розробці та прийнятті рішень Могилівською сільською радою протягом 2019-2020р.р. Для складання висновку членами робочої групи було оглянуто протоколи сесій сільської ради та визначено способи фіксування конфлікту інтересів. В оглянутих протоколах було зафіксовано 37 заяв про конфлікт інтересів. Ці заяви зробили 10 депутатів. Найбільша кількість зроблених одним депутатом заяв щодо наявного конфлікту інтересів – 7 разів (2 депутата заявили по 7 заяв кожний).

Затверджені висновки та пропозиції щодо покращення діяльності у сферах подання майнових декларацій та врегулювання конфлікту інтересів будуть направлені сільському голові та профільній депутатській комісії.Наступними об’єктами для дослідження було визначено стан дотримання законодавства при прийнятті регуляторних актів та відповідність наповнення офіційного сайту сільради вимогам чинного законодавства. Окрім того, враховуючи проведення у жовтні чергових виборів до місцевих рад Антикорупційна рада додатково визначила об’єкт оцінки – діяльність депутатів сільської ради із складання щорічних звітів про власну діяльність.

Робочі групи Антикорупційної ради розпочали збирання інформації щодо планових об’єктів оцінки, а саме - стосовно контролю за надходженням до бюджету громади податку на доходи фізичних осіб та діяльності з управління КП «Джерело».Захід проводиться в рамках проекту «Сприяння антикорупційній реформі на місцевому рівні в Україні», що виконується Центром "Доброчин" за фінансової підтримки #Програмf_МАТРА Посольства Королівства Нідерланди та у партнерстві з #Мережа_ресурсних_центрів_з_розвитку_місцевої_демократії.ДОВІДКОВО:

Мережа Центрів включає: Волинський Інститут Права (Волинська область), Центр Громадської Адвокатури (Львівська область), Асоціація сприяння самоорганізації населення (Одеська область), Фонд Розвитку міста Миколаєва (Миколаївська область), Причорноморський Центр Політичних і Соціальних досліджень (Херсонська область), Громадська Ініціатива Луганщини (Луганська область), Центр «Доброчин» (Чернігівська область), Дніпропетровський координаційно-експертний центр з питань регуляторної політики (Дніпропетровська область).
04 серпня 2020 Кава-Зустріч в Могилівській громаді: перспективи впровадження антикорупційної програми та повний розгром гангстерської каморри

Який зміст запровадженої антикорупційної програми і для чого вона потрібна громаді. Перші заплановані кроки діяльності Антикорупційної ради з виявлення та оцінки корупційних ризиків. Які заходи можна запланувати в громаді для популяризації аникорупційної тематики. Такі основні питання було розглянуто під час зустрічі із зацікавленими мешканцями Могилівської ОТГ, яка відбулася 31.07.2020 року в межах реалізації проектом «Сприяння антикорупційній реформі на місцевому рівні в Україні» (Програма МАТРА).

У п’ятницю в останній день липня 2020 року у Могилівській громаді в Будинку Культури відбулася кава-зустріч із активістами та зацікавленими особами на якій відбуло презентовано зміст запровадженої у травні 2020 року Антикорупційної програми та перші заплановані створеною Антикорупційною Радою кроки – дослідження нею діяльності із складання та подання депутатами та службовцями майнових декларацій та процедури фіксації та врегулювання конфлікту інтересів в діяльності сільської ради.

Присутні обмінялися думками щодо можливості взаємопідсилення створеними і існуючими в громаді громадськими консультативними органами. Одним із результатів зустрічі було обговорення ідеї проведення конкурсів серед мешканців громади для відзначення п’ятиріччя її створення (28 серпня) та річниці визволення села (23 вересня). Перший з конкурсів бліц-виступів може бути на тему «Що змінилося в громаді за п’ять років», а другий – «Наша громада через п’ять років» (назви умовні). Зараз над розробкою умов конкурсу працюють місцеві активісти. Слідкуйте за сайтом громади.

Зустріч завершилася розпиванням кави та захопливою командно-штабною антикорупційною грою. За легендою гри до влади в громаді Дикого Заходу рвуться кримінальні елементи для опанування та привласнення її бюджету. Голова громади, який за сумісництвом є її шерифом, разом із активістами повинен був протистояти місцевій кримінальній революції, на випередження розкриваючи зловісні плани злодіїв. Серед мешканців умовної громади також були й ренегати, на словах виступаючих за закон, проте потайки мріючих про безмежне підкорення всіх її мешканців. Малюк Вілли, який очолив громаду, виявився не промах. Команда «законників» не дала амбітним мафіозі жодного шансу, злагоджено розгромивши злочинне утворення та не зазнавши при цьому жодних втрат.Захід проводиться в рамках проекту «Сприяння антикорупційній реформі на місцевому рівні в Україні», що виконується Центром "Доброчин" за фінансової підтримки #Програмf_МАТРА Посольства Королівства Нідерланди та у партнерстві з #Мережа_ресурсних_центрів_з_розвитку_місцевої_демократії.ДОВІДКОВО:

Мережа Центрів включає: Волинський Інститут Права (Волинська область), Центр Громадської Адвокатури (Львівська область), Асоціація сприяння самоорганізації населення (Одеська область), Фонд Розвитку міста Миколаєва (Миколаївська область), Причорноморський Центр Політичних і Соціальних досліджень (Херсонська область), Громадська Ініціатива Луганщини (Луганська область), Центр «Доброчин» (Чернігівська область), Дніпропетровський координаційно-експертний центр з питань регуляторної політики (Дніпропетровська область).
13 липня 2020 року ПЕРШЕ ЗАСІДАННЯ АНТИКОРУПЦІЙНОЇ РАДИ МОГИЛІВСЬКОЇ ОТГ ВІДБУЛОСЯ, ВИЗНАЧЕНО ПРОГРАМУ ДІЯЛЬНОСТІ НА 2020 РІК

У четвер 09.07.2020р. відбулося перше засідання Антикорупційної ради з виявлення та оцінки корупційних ризиків. На засідання зібрався майже весь склад ради за виключенням однієї особи. Один з членів Ради брав участь в її роботі через засоби інтернет-комунікації за допомогою програми «Zoom».

Перед початком засідання із вступною промовою виступив Могилівський сільський голова Дружко Валерій Володимирович, за ним своїми міркуваннями щодо діяльності ради поділився Голова депутатської комісії з питань прав людини, законності, депутатської діяльності та етики сільської ради Тимошенко Юрій Григорович.

На початку засідання було ще раз оглянуто зміст Антикорупційної програми Могилівської ОТГ на 2020-2022 роки, що є нормативною підставою для створення та існування Антикорупційної ради.

Другим питанням порядку денного було визначено програму діяльності Антикорупційної ради протягом 2020 року. Так планується, що Рада до кінця року надасть поради для покращення діяльності сільської ради та її виконавчих органів щодо:

підготовки та подання щорічних декларацій про майновий стан депутатами та службовцями виконавчих органів Могилівської сільської ради;

дотримання процедури врегулювання конфлікту інтересів при підготовці та ухваленні рішень Могилівською сільською радою;

поповнення бюджету громади за рахунок податку на доходи фізичних осіб;

управління та контролю за діяльністю КП «Джерело»;

дотримання процедури ухвалення та перегляду регуляторних актів;

надання та оприлюднення публічної інформації та наповнення офіційного сайту громади.

Першочерговими для складання висновків з оцінки наявності корупційних ризиків визначені такі напрями:

підготовка та подання щорічних декларацій про майновий стан депутатами та службовцями виконавчих органів Могилівської сільської ради;

дотримання процедури врегулювання конфлікту інтересів при підготовці та ухваленні рішень Могилівською сільською радою.

За кожним з питань було прийнято рішення щодо створення робочої групи з бажаючих членів ради. Робочі групи будуть готувати висновок щодо визначених питань, складання висновків планується звершити до кінця липня 2020 року.

За пропозицією члена Антикорупційної Ради Коваленка Олександра Сергійовича було ухвалено рішення щодо створення робочої групи щодо дій КП «Джерело» МСР з проведення у червні-липні 2020 року поточного ямкового ремонту вулиці Панікахі с.Могилів. Після попереднього збирання та вивчення членами робочої групи необхідної інформації можливість складання висновку з цього питання буде розглянуто на наступному засіданні Антикорупційної ради.

Наприкінці члени Ради обмінялися думками щодо подальшої роботи ради.Публікацію здійснено в рамках проекту «Сприяння антикорупційній реформі на місцевому рівні в Україні», що виконується Центром Доброчин за фінансової підтримки #Програмf_МАТРА Посольства Королівства Нідерланди та у партнерстві з #Мережа_ресурсних_центрів_з_розвитку_місцевої_демократії.

ДОВІДКОВО:

Мережа Центрів включає: Волинський Інститут Права (Волинська область), Центр Громадської Адвокатури (Львівська область), Асоціація сприяння самоорганізації населення (Одеська область), Фонд Розвитку міста Миколаєва (Миколаївська область), Причорноморський Центр Політичних і Соціальних досліджень (Херсонська область), Громадська Ініціатива Луганщини (Луганська область), Центр «Доброчин» (Чернігівська область), Дніпропетровський координаційно-експертний центр з питань регуляторної політики (Дніпропетровська область).
08 липня 2020 року Найголовніша мета запровадженої в Могилівській ОТГ антикорупційної програми - покращити управління фінансами та майном громади

Органи влади Могилівської сільської ради завершили нормативне оформлення заходів із впровадження антикорупційної програми на території громади.

Першим етапом на цьому шляху було прийняття Могилівською сільською радою рішення щодо ухвалення Антикорупційної програми на період з 2020 по 2022 рік.

Програма складається з шести розділів. Родзинкою першого розділу («Загальні положення») є визначення пріоритетних сфер для заходів антикорупційної програми.

Зокрема, такими сферами є Наповнення бюджету громади; Витрачання коштів бюджету громади; Управління (володіння та розпорядження) майном громади, у тому числі майновими та корпоративними правами; Управління та контроль за підпорядкованими підприємствами та закладами громади; Врегулювання конфлікту інтересів у сфері прийняття управлінських рішень; Декларування майнового стану службовцями, посадовими особами та депутатами; Інформування про діяльність сільської ради та виконавчих органів, доступ до публічної інформації.

Основою діяльності із впровадження антикорупційної програми є дії з виявлення та оцінки корупційних ризиків у обраних сферах (а це насамперед, пов’язані і з управлінням бюджетом, майном та фінансами громади). Завдяки цьому Антикорупційна програма має деяку схожість на діяльність з внутрішнього аудиту, обов’язкове запроваження якого в дільності усіх органів місцевого самоврядування вимагається нормами Бюджетного кодексу України, та є подібною аналогічним антикорупційним програмам виконавчих органів влади.

За Програмою органом, який буде здійснювати безпосередню діяльність із виявлення корупційних ризиків, є консультативно-дорадчий орган «Антикорупційна рада з виявлення та оцінки антикорупційних ризиків», персональний склад якої визначає сільський голова. Антикорупційна рада на підставі затвердженого плану призначає із свого складу відповідальних за проведення оцінки певного об’єкту та перелік питань, необхідних для пошуку корупційних ризиків.

Передбачається, що визначені відповідальні особи ради за підсумками вивчення певного питання будуть складати висновок, який в свою чергу буде переданий на затвердження Антикорупційній раді. Затверджений висновок направляється до сільського голови та профільного комітету сільської ради разом із пропозиціями щодо вжиття необхідних заходів (за необхідності). У подальшому антикорупційна рада зобов’язана проводити моніторинг врахування її пропозицій та подавати цю інформацію на розгляд сільського голови та профільної комісії.

Антикорупційна програма передбачає також заходи з інформування як службовців та депутатів сільської ради, так і мешканців громади про вимоги законодавства з питань запобігання та протидії корупції.

Другим не менш відповідальним етапом нормативного врегулювання діяльності із запровадження Антикорупційної програми стало визначення її персонального складу.

Так, у червні 2020 року розпорядженням сільського голови до складу «Антикорупційної ради з виявлення та оцінки корупційних ризиків Могилівської ОТГ» було включено таких осіб:

Заліщук Любов Павлівна (ГО «Очима жінок») – голова ради

Літвінов Олексій Володимирович (ГО «Інститут громадської експертизи») – заступник голови ради

Сирота Ірина Миколаївна (директор КЗ «Зорянський будинок культури») – секретар ради

Андреєв Олексій Миколайович (ГО «Дніпропетровський координаційно-експертний центр з питань регуляторної політики»)

Балагура Ірина Юріївна (ГО «Могилівська спілка сільської молоді»)

Травінська Вікторія Вікторівна (ГО «Могилів»)

Коваленко Олександр Сергійович (Голова фермерського господарства)

Найближчим часом відбудеться перше засідання антикорупційної ради, яка запланує свою діяльність на друге півріччя 2020 року.

Маємо надію, що Антикорупційна рада відбудеться, як дієвий орган та принесе корить мешканцям усієї громади.Публікацію здійснено в рамках проекту «Сприяння антикорупційній реформі на місцевому рівні в Україні», що виконується Центром Доброчин за фінансової підтримки #Програмf_МАТРА Посольства Королівства Нідерланди та у партнерстві з #Мережа_ресурсних_центрів_з_розвитку_місцевої_демократії.

ДОВІДКОВО:

Мережа Центрів включає: Волинський Інститут Права (Волинська область), Центр Громадської Адвокатури (Львівська область), Асоціація сприяння самоорганізації населення (Одеська область), Фонд Розвитку міста Миколаєва (Миколаївська область), Причорноморський Центр Політичних і Соціальних досліджень (Херсонська область), Громадська Ініціатива Луганщини (Луганська область), Центр «Доброчин» (Чернігівська область), Дніпропетровський координаційно-експертний центр з питань регуляторної політики (Дніпропетровська область).
АНОНС. Антикорупційна рада Могилівської ОТГ 09 липня 2020 року проведе перше засідання

У четвер 09 липня 2020 року об 11:00 у приміщенні Могилівської сільської ради відбудеться перше засідання «Антикорупційної ради Могилівської ОТГ» основним завданням якої є виявлення корупційних ризиків в діяльності органів сільської ради та підпорядкованих комунальних закладів та підприємств.

Антикорупцйна рада створена на виконання «Антикорупційної програми Могилівської ОТГ на 2020-2022роки», затвердженої Рішенням Могилівської сільської ради від 04.05.2020р. №1073-60/VІІ.

Розпорядженням Могилівського сільського голови до складу Антикорупційної ради було затверджено таких осіб:

Заліщук Любов Павлівна (ГО «Очима жінок») – голова ради

Літвінов Олексій Володимирович (ГО «Інститут громадської експертизи») – заступник голови ради

Сирота Ірина Миколаївна (директор КЗ «Зорянський будинок культури») – секретар ради

Андреєв Олексій Миколайович (ГО «Дніпропетровський координаційно-експертний центр з питань регуляторної політики»)

Балагура Ірина Юріївна (ГО «Могилівська спілка сільської молоді»)

Травінська Вікторія Вікторівна (ГО «Могилів»)

Коваленко Олександр Сергійович (Голова фермерського господарства)

Метою засідання антикорупційної ради є визначення її порядку роботи та плану діяльності на 2 півріччя 2020 року.

Під час засідання буде ще раз оглянуто зміст Анитокорупційної програми Могилівської ОТГ.

Маємо надію, що засідання відвідають також депутати профільної постійної депутатської комісії сільської ради з питань прав людини, законності, депутатської діяльності та етики.

Публікацію здійснено в рамках проекту «Сприяння антикорупційній реформі на місцевому рівні в Україні», що виконується Центром Доброчин за фінансової підтримки #Програма_МАТРА Посольства Королівства Нідерланди та у партнерстві з #Мережа_ресурсних_центрів_з_розвитку_місцевої_демократії.ДОВІДКОВО:

Мережа Центрів включає: Волинський Інститут Права (Волинська область), Центр Громадської Адвокатури (Львівська область), Асоціація сприяння самоорганізації населення (Одеська область), Фонд Розвитку міста Миколаєва (Миколаївська область), Причорноморський Центр Політичних і Соціальних досліджень (Херсонська область), Громадська Ініціатива Луганщини (Луганська область), Центр «Доброчин» (Чернігівська область), Дніпропетровський координаційно-експертний центр з питань регуляторної політики (Дніпропетровська область).
06 березня 2020 Чи схожа антикорупційна програма ОТГ на меню ресторану?

Що таке антикорупційна програма і для чого вона потрібна громаді. Такі основні питання було розглянуто під час зустрічі з активістами Могилівської ОТГ, яка відбулася 04.03.2020 року в межах реалізації проектом «Сприяння антикорупційній реформі на місцевому рівні в Україні» (Програма МАТРА).

Зміст основних компонентів антикорупційної програми на зустрічі презентував голова ДОГО «Дніпропетровський координаційно-експертний центр з питань регуляторної політики» Андреєв Олексій.

Під час зустрічі було розглянуто питання – що таке корупція і досліджено її законодавче визначення. Далі під час презентації було оглянуто як зміст Закону «Про запобігання корупції» в частині наявних законодавчих вимог до змісту антикорупційних програм органів влади, так і вимоги підзаконних нормативних актів,ухвалених НАЗК, для регулювання цього питання, а саме - Методичні рекомендації щодо підготовки антикорупційних програм органів влади (затв.Рішенням НАЗК від 19.01.2017р. №31) та Методологія оцінювання корупційних ризиків у діяльності органів влади (затв.Рішенням НАЗК від 02.12.2016 № 126).

За втілення прийнятої антикорупційної програму відповідають певні органи. провідним серед них є Комісія з оцінки корупційних ризиків до якої залучаються як працівники структурних підрозділів органу влади, так і за їх згодою представники громадськості, експерти, які володіють знаннями про внутрішнє та зовнішнє середовище громади. За спільною думкою тут є можливості для підсилення конструктивного впливу наявних в громаді інститутів громадянського суспільства на діяльність виконавчих органів.

Також під час зустрічі були оглянуті вимоги до робочого плану Комісії з оцінки корупційних ризиків та зміст діяльності з виявлення корупційних ризиків.

Найбільш перспективною сферами запровадження заходів антикорупційної програми виявилися процедури та процеси, пов’язані із майном та коштами громади, а саме – наповнення доходної частини бюджету, витрачання коштів бюджету, розпорядження майном громади (інвентаризація майна, дослідження змісту нормативно-правових актів з розпорядження майном та прийняття рішень повноважними органами влади з майнових питань), ефективність процедури контролю за підпорядкованими підприємствами та закладами.

Законодавчо визначені вимоги щодо антикорупційних програм жорстко регламентують діяльність державних органів виконавчої влади. В свою чергу, органи місцевого самоврядування можуть самостійно наповнювати зміст своїх антикорупційних програм з огляду на їх стратегічні плани, наявність організаційних та людських ресурсів, необхідних для запровадження цих програм та досягнення визначених у них цілей.

Тому оцінка реальної здійсненності програми повинна займати не останнє місце під час обговорення проекту. Якщо порівнювати проект Антикорупційної програми з меню ресторану можна навести таку алегорію - перелік «смачних екзотичних антикорупційних страв» може бути дуже привабливим, проте при замовленні антикорупційного ланчу потрібно враховувати стан власного та громадського їдців для уникнення подальших проблем.Захід проводиться в рамках проекту «Сприяння антикорупційній реформі на місцевому рівні в Україні», що виконується Центром "Доброчин" за фінансової підтримки #Програмf_МАТРА Посольства Королівства Нідерланди та у партнерстві з #Мережа_ресурсних_центрів_з_розвитку_місцевої_демократії.ДОВІДКОВО:

Мережа Центрів включає: Волинський Інститут Права (Волинська область), Центр Громадської Адвокатури (Львівська область), Асоціація сприяння самоорганізації населення (Одеська область), Фонд Розвитку міста Миколаєва (Миколаївська область), Причорноморський Центр Політичних і Соціальних досліджень (Херсонська область), Громадська Ініціатива Луганщини (Луганська область), Центр «Доброчин» (Чернігівська область), Дніпропетровський координаційно-експертний центр з питань регуляторної політики (Дніпропетровська область).