Дніпропетровська обласна громадська організація
«ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ КООРДИНАЦІЙНО-ЕКСПЕРТНИЙ ЦЕНТР З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ»
На главную | В "Избранное" | E-mail    
 
М Е Н Ю
  Про Центр
  Новини
  Подарунок для найслабшого
  Команда
  Експерти
  Бібліотека
  Дослідження
  Публікації
  Про нас пишуть
  Партнери
  Проекти
  Експертиза
  Моніторинг
  Судові справи
  Найбільш одіозні відповіді органів влади
  Для Інститутів Громадянського Суспільства
  Для Бізнес-Асоціацій
  Для Місцевих Державних Адміністрацій
  Для Органів Місцевого Самоврядування
  Паспорти автобусних маршрутів м. Дніпропетровська
  Контакти
Ресурсний центр ГУРТКурс доллара

Межбанковские курсы валют

Погода в Украине

Громадські ради


ДОГО "ДКЭЦРП"

ДРІДУ НАДУ


Aрхів: 2009 / 2010 / 2011 / 2012 / 2013 / 2014 / 2015 / 2016 / 2017


Яндекс.Метрика


 Н О В И Н И
27 березня 2018 р. у Дніпрі презентували результати «Атестації» депутатів міської ради за другий рік повноважень

Громадська організація «Дніпропетровський координаційно-експертний центр з питань регуляторної політики» (далі – ГО «ДКЕЦРП») під час круглого столу, презентувала результати оцінки діяльності депутатів Дніпровської міської ради протягом другого року повноважень.

Атестація депутатів Дніпровської міської ради відбулася уперше, хоча в Одеській області за цією методикою оцінка проводилася вже утретє. Завдяки систематичному проведенню оцінки є можливість порівнювати результати оцінки та динаміку їх змін. Основні результати оцінки представив громадський експерт Олексій Літвінов, виконавчий директор ГО «Інститут Громадської Експертизи».

Депутат Дніпровської міської ради Дмитро Хозін зазначив, що результати проведеної оцінки є дуже важливими для удосконалення роботи депутатів, особливо в частині підготовки та оприлюднення звітів про свою діяльність. Д. Хозін також зауважив, що існуючі звіти взагалі недоцільні й відображають те, що комунальні підприємства міської ради та департаменти мали виконати, якби належно реагували на звернення громадян та виконували у повному обсязі свою роботу. На думку Д. Хозіна депутатські фонди є одним з найбільш ефективних інструментів витрачання бюджетних коштів.

За оцінкою ГО «ДКЕЦРП» у Дніпровській міській раді жоден з 63 депутатів (не оцінювався Шевченко Сергій Анатолійович, обраний депутатом 06.12.2017 р.) не отримав «5 балів». За об’єктивними критеріями оцінку у «4 бали» отримали 20 депутатів, посередню оцінку «3 бали» отримали 34 депутати. Негативну оцінку депутатської діяльності «2 бали» отримали 9 депутатів Дніпровської міської ради. Варто зазначити, що за об’єктивними критеріями жоден з депутатів міської ради не отримав «1 бал».

Експерти в оцінці діяльності депутатів Дніпровської міської ради виявилися більш суворими. Так, за оцінками експертів Ярослав Гивель, Руслан Вишневецький, Григорій Гельфер, Юрій Акуленко, Катерина Буря отримали оцінку «1 бал». Оцінку у «4 бали» від експертів отримала лише Олена Стєпанян. Оцінку у «3 бали» отримали 35 депутатів , «2 бали» – 22 депутатів Дніпровської міської ради.

Найчастіше позитивну оцінку громадські експерти давали Дмитру Хозіну та Катерині Збарській, а негативну – В’ячеславу Мішалову, Геннадію Глядчишину, Михайлу Лисенку, Артему Хмельникову, Миколі Царенку, Олегу Григоруку, Руслану Краснову, Сергію Суханову, Олександру Черкаському.

З оцінками всіх депутатів Дніпровської міської ради можна ознайомитися в інфографіці.

У ході моніторингу також була створена мапа громадських приймалень депутатів Дніпровської міської ради https://izbirkom.org.ua/publications/attestatsiia-mestnykh-deputatov-29/2018/onlain-mapi-priimalen-deputativ-mistsevikh-rad/.

Файли для завантаження:
Завантажити повний текст прес-релізу.pdf
27 березня у Дніпрі презентують оцінку роботи місцевих депутатів протягом другого року повноважень27 березня у Дніпрі відбудеться круглий стіл, присвячений результатам «Атестації депутатів місцевих рад». Під час круглого столу організатори:

- оголосять, хто з 64 депутатів Дніпровської міської ради отримав позитивні та негативні оцінки за результатами своєї діяльності протягом другого року повноважень;

- наведуть основні тенденції реалізації повноважень депутатами Дніпровської міської ради у порівнянні з іншими міськими радами 7 обласних центрів;

- спільно з депутатами та експертами напрацюють шляхи розв’язання виявлених проблем реалізації місцевими депутатами своїх повноважень та виконання обов’язків.

Час: вівторок, 27 березня об 11:00

Місце: м. Дніпро, вул. Троїцька, 12А, готель Reikartz Дніпро

Спікери:

- Олексій Андреєв, Голова громадської організації «Дніпропетровський координаційно-експертний центр з питань регуляторної політики»

- Олексій Літвінов, виконавчий директор ГО «Інститут Громадської Експертизи».

До участі в круглому столі також запрошені депутати Дніпровської міської ради, представники департаменту забезпечення діяльності Дніпровської міської ради та Управління забезпечення депутатської діяльності, а також регіональні експерти.

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 14 місцевих рад з 8 областей України. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізовується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У місті Дніпро за реалізацію ініціативи відповідає громадська організація «Дніпропетровський координаційно-експертний центр з питань регуляторної політики».

Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад», про те як, здійснювалось оцінювання в попередні роки та про його результати можна дізнатись: https://www.izbirkom.org.ua/news/Attestatsiya-mestnyih-deputatov-29)/

Контактна інформація: тел.: 0667766456, e-mail: dcecrp@i.ua


Індекс Євроінтеграційного Економічного Поступу в Україні за 2014 – 2016 роки. Презентація результатів у Дніпропетровській області

«22» лютого 2018 року у прес-клубі Дніпропетровської обласної організації Національної спілки журналістів України, відбувся круглий стіл «Індекс Євроінтеграційного Економічного Поступу в Україні за 2014 – 2016 роки. Презентація результатів у Дніпропетровській області». Організатором проведення круглого столу виступив ДОГО «Дніпропетровський координаційно-експертний центр з питань регуляторної політики» спільно із ГО «Інститут Громадської Експертизи».

Під час заходу були представлені результати дослідження розрахунку Індексу Євроінтеграційного Економічного Поступу (далі –індекс ЄЕП) за 2014 – 2016 роки у Дніпропетровській області. На початку круглого столу, Олексій Літвінов, кандидат наук з державного управління, виконавчий директор ГО «Інститут Громадської Експертизи», проінформував учасників про мету та основні завдання проекту «Індекс Євроінтеграційного Економічного Поступу: оцінка економічних реформ в регіонах України на шляху до впровадження зони вільної торгівлі з ЄС», який реалізується Поліським фондом міжнародних та регіональних досліджень (м. Чернігів) у партнерстві з Асоціацією регіональних аналітичних центрів. Під час презентації проекту О. Літвінов детально розповів про діяльність Асоціації регіональних аналітичних центрів та її основні продукти і здобутки. Також була представлена методологія індексу ЄЕП регіонів України.

Відповідно до програми круглого столу Олексій Андреєв, голова ДОГО «Дніпропетровський координаційно-експертний центр з питань регуляторної політики», представив основні результати розрахунку індексу ЄЕП по області за 2014 – 2016 роки. Протягом 2014 – 2016 рр. Дніпропетровська область у загальному рейтингу індексу ЄЕП, втративши 8 позицій, змістилася з 9-го на 17-те місце. Зниження позицій області зумовлене негативною динамікою обох субіндексів. Найбільший вплив на погіршення рейтингу мали показники середньорічного темпу зростання імпорту регіону до країн ЄС, частки накопичених прямих інвестицій нерезидентів з ЄС в області у загальному обсязі інвестицій області, показник грошових переказів фізичних осіб з ЄС до регіону. Найкращі показники області – частка прямих інвестицій, що надійшли з області в економіку країн ЄС, індекс проникнення імпорту з ЄС, коефіцієнт зовнішньоторговельного обороту регіону з ЄС, кількість звернень на “Пульс” відносно кількості суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності. Найгірші показники області – питома вага експорту та імпорту товарів до країн ЄС, середньорічний темп зростання імпорту регіону до країн ЄС, кількість договорів з ЄС про двостороннє співробітництво з питань розвитку сільського зеленого туризму, кількість договорів з ЄС про двостороннє співробітництво з питань розвитку сільського зеленого туризму, кількість навчальних поїздок з тематики сільського зеленого туризму до ЄС, кількість проведених презентацій економічного та інвестиційного потенціалу регіону в органах і структурах ЄС.

Найбільшу зацікавленість у учасників викликали представлені О. Андреєвим результати звіту «Індекс Євроінтеграційного Економічного Поступу в Україні 2014 – 2016: три роки на шляху до єдиного європейського економічного простору». Зокрема, суттєве зниження позиції Дніпропетровської області за індексом ЄЕП регіонів України.

Пояснюючи причини значного зниження загального рейтингу Дніпропетровської області за індексом ЄЕП регіонів України, аналітик ДОГО «ДКЕЦРП» Юлія Семеніхіна, докладно розповіла про результати оцінки дій регіональних органів влади з реалізації економічної політики в контексті імплементації Угоди про асоціацію та впровадження Поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі за період 2014 – 2016 років. У своїй доповіді Ю. Семеніхіна також зупинилася на результатах оцінки дій регіональних органів влади з виконання «економічної» частини обласного плану заходів з імплементації Угоди про асоціацію за період 2014 – 2016 років.

Ю. Семеніхіна відзначила, що «Індекс євроінтеграційного економічного поступу – інтегральна величина, що відображає перебіг двох відносно відокремлених та водночас взаємопов’язаних процесів:

1) поглиблення торговельно-економічних зв’язків регіонів України з ЄС розраховується на основі одиничних показників, які відображають досягнення першочергових завдань торговельно-економічної інтеграції з ЄС;

2) покращення інституційного середовища для імплементації реформ, передбачених розділом IV Угоди про асоціацію “Торгівля і питання, пов’язані з торгівлею”, у регіонах України».

Сам Індекс дозволяє зрозуміти ступінь зближення регіональних економічних систем з ЄС, а також провести порівняльне оцінювання євроінтеграційного економічного поступу регіонів України».

Олексій Літвінов зазначив, що втрата позицій області пояснюється послабленням торговельно-економічної активності між регіоном та країнами ЄС, порівняно низькою активністю промислових підприємств переорієнтовувати виробництво відповідно до вимог та потреб європейського ринку, а також браком стратегічного бачення цих процесів. Значні проблеми ускладнюються пасивністю місцевих органів влади щодо створення інституційного середовища, сприятливого для налагодження торговельно-економічних зв’язків.

Наприкінці круглого столу експерти висловили рекомендацію Голові Дніпропетровської ОДА ініціювати проведення критичного аналізу ефективності реалізації регіонального плану заходів з імплементації Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, на 2015 – 2017 роки у Дніпропетровській області. За результатами аналізу, спільно із бізнес-асоціаціями та інститутами громадянського суспільства, визначити нові заходи, які більшою мірою враховують потреби регіону, що відображені у відповідних цілях, заходах та індикаторах досягнення цілей стратегічних документів області. Відповідно результатом спільної роботи має стати новий план заходів до 2020 р. який дозволить підвищити позиції Дніпропетровської області в індексі ЄЕП регіонів України.

Круглий стіл було проведено в рамках реалізації проекту «Індекс Євроінтеграційного Економічного Поступу: оцінка економічних реформ в регіонах України на шляху до впровадження зони вільної торгівлі з ЄС», який реалізується Поліським фондом міжнародних та регіональних досліджень (м. Чернігів) у партнерстві з ДОГО «Дніпропетровський координаційно-експертний центр з питань регуляторної політики» у складі Асоціації регіональних аналітичних центрів. Реалізація проекту стала можливою в рамках ініціативи Інституту економічних досліджень та політичних консультацій (м. Київ) «Просування реформ в регіони» за сприяння Європейського Союзу http://ec.europa.eu/europeaid.
У Дніпрі представлять «Індекс Євроінтеграційного Економічного Поступу в Україні за 2014 – 2016 роки»

«22» лютого 2018 року об 11 год. у прес-клубі Дніпропетровської обласної організації Національної спілки журналістів України, що за адресою: м. Дніпро, вул. Старокозацька, 8, (2 поверх), відбудеться прес-конференція «Індекс Євроінтеграційного Економічного Поступу в Україні за 2014 – 2016 роки. Презентація результатів у Дніпропетровській області». Організатором заходу є ДОГО «Дніпропетровський координаційно-експертний центр з питань регуляторної політики».

Захід проводиться в рамках проекту «Індекс Євроінтеграційного Економічного Поступу: оцінка економічних реформ в регіонах України на шляху до впровадження зони вільної торгівлі з ЄС», який реалізується Поліським фондом міжнародних та регіональних досліджень (м. Чернігів) у партнерстві з ДОГО «Дніпропетровський координаційно-експертний центр з питань регуляторної політики» у складі Асоціації регіональних аналітичних центрів. Реалізація проекту стала можливою в рамках ініціативи Інституту економічних досліджень та політичних консультацій (м. Київ) «Просування реформ в регіони» за сприяння Європейського Союзу http://ec.europa.eu/europeaid.

Під час заходу будуть представлені результати дослідження розрахунку Індексу Євроінтеграційного Економічного Поступу за 2014 – 2016 роки у Дніпропетровській області.

До участі у заході запрошуються представники місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, об’єднаних територіальних громад; представники організацій, що займаються питаннями дослідження економічної політики в контексті імплементації Угоди про асоціацію та впровадження ПВЗВТ; дослідники та науковці у сфері економіки; представники агенцій регіонального розвитку; представники бізнесу; зацікавлені представники широкої громадськості та громадські експерти; представники засобів масової інформації.


Прозорості та зрозумілості місцевим публічним фінансам на Дніпропетровщині бути

Саме це стало спільним висновком серії робочих зустрічей та нарад із керівництвом фінансових органів, головних розпорядників бюджетних коштів та активістами місцевих громад, що протягом січня-лютого 2018 року відбулись у Могилівській об’єднаній територіальній громаді та 3-х містах обласного значення - Нікополі, Жовтих Водах, Вільногірську.

Команда експертів громадського партнерств «За прозорі місцеві бюджети» обговорила з фахівцями місцевого самоврядування підсумки першого року застосування програмно-цільового методу (ПЦМ) формування місцевих бюджетів у 2017 році, підбивала підсумки врахування висновків та рекомендацій громадського аудиту запровадження програмно-цільового методу, що проведено за методикою ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» протягом 2017р.

Громадський аудит виявив найбільше порушень у паспортах бюджетних програм сфери саме власних повноважень ОМС (ЖКГ, Благоустрій, Капремонти житлового фонду, Фінансова підтримка об’єктів комунального господарства, та інші).

Так громадські аудитори виявили, що повні пакети результативних показників у переважній більшості таких паспортах були або відсутні, або не співпадали з типовим пакетом профільного Наказу 945., або були визначені таким чином, що неможливо всебічно оцінити результативність виконання бюджетних програм.

Також у жодної громаді не було публічного представлення паспортів бюджетних програм 2017 р. А це є порушенням ст. 116 Бюджетного Кодексу України.

Аналітична записка громадського аудиту. Робочі зустрічі та консультації проведено ДОГО «Дніпропетровський координаційно-експертного центр з питань регуляторної політики» у рамках проекту «Ефективні і доброчесні місцеві бюджети в 5 областях півдня і сходу України», який реалізує ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» у рамках Громадського партнерства «За прозорі місцеві бюджети!» при фінансовій підтримці Посольства Великобританії в Україні.

Мета проекту: запровадити в бюджетний процес 20 пілотних громад із 5-ти областей півдня і сходу України принципи демократичного розвитку шляхом моніторингу доброчесності впровадження програмно-цільового методу (ПЦМ), ефективності витрачання коштів місцевих громад та навчальної, коуч — підтримки партнерських проектів з підвищення ефективності і доброчесності бюджетів пілотних громад.

Програмно-цільовий метод – це метод управління бюджетними коштами, що дав можливість кожному громадянину оцінив ефективность витрачання коштів своєї місцевої громади з іншими, проконтролювати щирість . компетентність використання бюджетних коштів чиновниками і депутатами на всіх стадіях публічних фінансів.

Відповідно до ст.18 «Прикінцевих положень» Бюджетного Кодексу України міські та районні бюджети були повинні використовувати програмно – цільовий метод(надалі- ПЦМ) ще з минулого 2017 року.


ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЯ: «УПРАВЛІННЯ ТА КОНТРОЛЬ ЗА КОШТАМИ МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ ДНІПРОПЕТРОВЩИНИ ПРИ ЗАСТОСУВАННІ ПРОГРАМНО-ЦІЛЬВОГО МЕТОДУ»

12 грудня 2017 року у прес-клубі Дніпропетровської обласної організації НСЖУ відбулася прес-конференція «Управління та контроль за коштами місцевих бюджетів Дніпропетровщини при застосуванні програмно-цільового методу».

Голова правління ДОГО «Дніпропетровський координаційно-експертний центр з питань регуляторної політики» Андреєв Олексій зазначив, що програмно-цільовий метод є новою для місцевих бюджетів формою управління бюджетними коштами, який пов’язаний із декларуванням розпорядником бюджетних коштів досягнення конкретних результатів та застосуванням оцінки ефективності використання бюджетних коштів. З 2017 року застосування програмно-цільового методу згідно до вимог Бюджетного Кодексу України стало обов’язковим для місцевих бюджетів, які мають взаємовідносини з державним бюджетом.

Ключовим документом у застосуванні цього методу є паспорт бюджетної програми, який за кожною підпрограмою та завданням витрачання бюджетних витрат повинен визначати результативні показники - затрати, продукт, ефективність, якість. Показники затрат визнaчaють обсяги тa стpуктуpу pесуpсів, які зaбезпечують виконaння бюджетної пpогpaми тa хapaктеpизують стpуктуpу її витpaт. Покaзники пpодукту, що викоpистовуються для оцінки досягнення постaвленої мети. Цими показниками, зокрема, є, обсяг виpобленої пpодукції, нaдaних послуг чи виконaних робіт на виконання бюджетної програми, кількість коpистувaчів товapaми тощо. Покaзники ефективності зaлежно від завдань бюджетної програми, можуть визнaчaтися як витpaти pесуpсів нa одиницю покaзникa пpодукту (економність); відношення мaксимaльної кількості виpоблених товapів (pобіт, послуг) до визнaченого обсягу фінaнсових pесуpсів. Показник якості хapaктеpизує досягнуті pезультaти якості ствоpеного пpодукту.

Вимоги до змісту паспортів бюджетних програм всановлює Міністерство фінансів України, а контролює виконання бюджетного законодавства органи Державного Казначейства України. За дисципліною виконання бюджетного законодавства слідкує визначений місцевою радою фінансовий орган. У м.Дніпро це Департамент економіки, фінансів та міського бюджету Дніпровської міської ради. Паспорти бюджетних програм є публічним документом та розміщаються на офіційних сайтах органів місцевого самоврядування.

Дніпровською міською радою 06.12.2017р. було затверджено рішення про міський бюджет на 2018 рік з обсягом бюджету 13 млрд.грн.. Тепер протягом 45 днів головні розпорядники коштів Дніпровського міського бюджету повинні будуть скласти та затвердити паспорти бюджетних програм та оприлюднити їх на сайті міськради. Від того якими будуть ці документи залежить належне витрачання бюджетних коштів.

Директор ГО «Фонд розвитку міста Миколаїва» Михайло Золотухін розповів про мету та основні завдання проекту «Ефективні та доброчесні місцеві бюджети у 5-ти областях півдня і сходу України», який реалізовується на території Дніпропетровської, Херсонської, Миколаївської та Одеської областей.

У Дніпропетровській області об’єктом громадського моніторингу запровадження стали діяльність місцевих фінансових органів міст Дніпро, Новомосковськ, Нікополь, Жовті Води та Могилівської, Гречаноподівської, Новоолександрівської, Томаківської обєднаних територіальних громад.

Метою проекту є перевірка громадськими організаціями законності, доброчесності впровадження програмно-цільового методу в бюджетному процесі органами місцевого самоврядування, оцінка ефективності використання бюджетних грошей, а також визначення ступеня відповідальності бюджетного процесу. За йго думкою саме програмно-цільовий метод звужує поле для корупції і дозволяє місцевим органам влади ефективно і прозоро використовувати бюджетні кошти.


Бюджет Дніпра на 2018 рік: стисло про головне

На виконання соціальних програм місто витратить понад 3 млрд. грн.

На 2 млрд. грн. зросло фінансування соціального сектора. Так, програми з економічного та соціального розвитку отримають понад 3,5 млрд. грн. Це –27,1% від бюджету.

На реформування та розвиток житлового господарства заклали майже 1,5 млрд. грн. Це – 11,3% від загального обсягу видатків. Порівняно з минулим роком обсяги фінансування зросли майже удвічі. Зокрема на капітальні та поточні ремонти, утримання доріг і інших інфраструктурних об'єктів передбачено 732,9 млн. грн. Видатки на транспорт становитимуть 680,7 млн. грн.

Видатки на гуманітарну сферу збільшили на 458 млн. грн., порівняно з 2017-м роком. Також 266,9 млн. грн. витратять на оплату харчування дітей у навчальних закладах. При цьому місто виділить на харчування дітей у дитсадках суми, понад удвічі більші, ніж цьогоріч, – для малечі у ясельних групах – 16,48 грн. на одну дитину, у садових групах – 26,14 грн. на одну дитину.

Ще 88 млн. грн. у кошторисі передбачено на закупівлю медикаментів. На будівництво та придбання житла в рамках програми «Муніципальне житло» заклали 60 млн. грн.

Програма «Безпечне місто» отримає 61,8 млн. грн.

Крім того, на розвиток мережі метрополітенів за рахунок коштів, які надають з державного бюджету, передбачено понад 1,367 млрд. грн.

Фінансування екологічної галузі міста наступного року збільшать майже на 13 млн. грн. загалом закладено 31 млн. грн.


У Дніпрі прийняли бюджет на 2018 рік

За головний фінансовий документ міста на 2018 рік проголосували 52 депутати.

Відповідно до документу, загальний обсяг доходів і видатків нового бюджету, з урахуванням дотацій та субвенцій з державної скарбниці, сягає понад 13 млрд. грн. Це на 12,1% більше цьогорічного кошторису.


Дніпро з бюджетом, але без бібліотек для дітей

Бюджет міста на 2018 рік прийнято, але далеко не всіх він задовольняє.

На думку обурених представників громадськості у головному фінансовому документі міста не все так гладко!


Проект бюджету Дніпра 2018: чого чекати в соціокультурному плані?

3 млрд. 199 млн. 263 тис. таку суму закладають на освіту в міський бюджет на 2018 рік. Менше ніж третину цієї суми покриє державна субвенція. В інших аспектах місту доведеться обходитися власним коштом.

Усього в 2018 році доведеться утримувати 403 заклади освіти на яких задіяно 24 740 штатних одиниць. І на оплату їх праці піде велика частина бюджету освіти – 2 млрд 207 млн. 142 тис. грн. Причому розрахунок зарплати йде з урахуванням мінімальної зарплати (3723 грн.), розміру посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС, і муніципальної 5% надбавки (від посадового окладу).

На сферу культури в проекті бюджету закладається 121 млн. 471 тис. грн. За ці планують утримувати 2 бібліотечних системи, 8 клубів, «Дніпровський Будинок Мистецтв», надати фінансову підтримку 5 театрам, 6 паркам культури, «Вокально-хореографічному ансамблю «Юність Дніпра», «Дніпровському планетарію», КСК «Шинник », і витратитися на проведення культмасових заходів. Третина всіх коштів (40 млн) піде на зарплати 554 чоловік. Їх середня зарплата становить 4915 грн., ще 7 млн піде на оплату комуналки, а ось на ремонти і купівлю матеріалів витратять зовсім небагато – 2 млн 966 тис. на всі заклади.

У сфері соцзахисту на 2018 рік заплановані загальні витрати в сумі 141 млн. 562 тис. грн. За рахунок цих коштів міськрада планує, по-перше, містити «Комплексний центр соціальної реабілітації» і міський центр соціальної допомоги. На оплату праці їх працівників заплановані витрати в розмірі 4 млн. 489 тис. грн. Також закладаються витрати (370 тис. грн), на харчування 22 бездомних і 50 малозабезпечених громадян з розрахунку 13,9 грн. в день і для 58 інвалідів - 19,25 грн. в день. ще 261 тис. грн піде на оплату комуналки, а ось на медикаменти закладається відвертий мізер – 8917 грн.


До уваги активних і небайдужих!

Скільки грошей заплановано Дніпру на наступний рік? Куди будуть витрачати гроші платників податків? Про це та інше можна дізнатися з проекту міського бюджету.

Проект міського бюджету на 2018 рік опублікували на офіційному сайті міста, де з ним може ознайомитись кожен, хто бажає:Проект рішення про міський бюджет Дніпра на 2018 р..

А вже 6 грудня відбудеться пленарне засідання 27-ої чергової сесії Дніпровської міської ради, де будуть затверджувати бюджет.

Долучайтеся! Цей процес потребує громадського контролю.


До уваги активних і небайдужих!

Скільки грошей заплановано Дніпру на наступний рік? Куди будуть витрачати гроші платників податків? Про це та інше можна дізнатися з проекту міського бюджету.

Проект міського бюджету на 2018 рік опублікували на офіційному сайті міста, де з ним може ознайомитись кожен, хто бажає: https://dniprorada.gov.ua/uk/articles/item/22420/proekt-rishennya-miskoi-radi-pro-miskij-byudzhet-na-2018-rik

А вже 6 грудня відбудеться пленарне засідання 27-ої чергової сесії Дніпровської міської ради, де будуть затверджувати бюджет.

Долучайтеся! Цей процес потребує громадського контролю.


Плюси і мінуси нових міжбюджетних стосунків

Народні обранці цього року неабияк постаралися – проект бюджету ухвалено раніше, ніж зазвичай.

Здавалося б, усе складається якнайкраще: реверсна дотація із передбачуваних 80 % (вилучення згідно індексу) склала тепер 50 %; кошти державної субвенції на виконання програм Соціально-економічного розвитку у регіонах у офіційний документ вписали; ба, навіть мінімальну зарплату підняли. Чого ще бажати? Тепер можна зі спокійною душею зайнятись плануванням бюджету сімейного, щоб під Новий рік було все на стіл і до столу.

Проте не все так просто, як здається на перший погляд. Реверсна дотація забере у Дніпра 530 мільйонів гривень. Тобто, якщо у нашому місті з податкоспроможністю все на ура, то десь «там у сусідів» все далеко не так гарно: чи то з промисловістю не склалось, чи хтось всі гроші порозкрадав… У такому випадку 50 % нашого «на ура» заберуть і розділять між тими, у кого не вистачає. Така-от зрівнялівка – якщо у когось з горою, то треба вершки зняти, щоб залатати чиїсь прогалини. Наче і благородна мета, та все ж, чи бувають зайві гроші?

Тішить і те, що таки виділили гроші на соціально-економічний розвиток в регіонах. «Ну тепер заживемо!». Будемо рости і розвиватися, мов на дріжджах. Чому б ні? Може так і трапиться. Дивлячись куди спрямує ці кошти той, хто ними розпоряджається, тобто, депутат-мажоритарник. Тож якщо у Вас є плани на «покращення» чого б там не було у вашому районі – добре придивіться до народного обранця по вашому округу. Може ж він підтримає ініціативу? Фактично ж держава виділяє гроші на підкуп виборців.

Зросте мінімальна зарплата, і це також не може не радувати. Та разом з цим треба врахувати, що зросте і відрахування від мінімальної зарплати до міського бюджету щомісяця. Значна частина надходжень до міської казни – це Податок на доходи фізичних осіб (ПДФО). А разом з Єдиним податком, що вноситься в казну фізичними особами-підприємцями виходить, що жителі міста формують 80% міського бюджету. Проте якщо раніше ПДФО розподілявся між місцевим та обласним бюджетом по 75 % і 25 % відповідно, то тепер це становить 60 % і 15 %. Решту ж (25 % ПДФО) Ви сплачуєте державі. За логікою уряду – все це вирівнювання бюджетів або «усунення вертикальних і горизонтальних бюджетних дисбалансів».


Міжбюджетні трансферти: скільки заберуть і скільки дадуть?

У зв’язку з прийняттям головного фінансового документу, за яким країни житиме наступного року, не зайвим буде розглянути, скільки ж грошей держава виділила місту, а скільки вирішила забрати.

Згідно з показниками держбюджету, реверсна дотація забере у Дніпра 530 мільйонів гривень. Для порівняння роком раніше ця сума склала 417 мільйонів. Дещо змінилися показники субвенції: якщо минулого року на освіту давали 815 мільйонів, то цього року 871 мільйон гривень, а от із 833 мільйонів на охорону здоров’я цього року Дніпро отримає від держави 789 мільйонів.

Гарна новина! Уряд цього року не буде передавати технікуми і коледжі на баланси місцевих рад і не заставить це фінансувати з місцевих бюджетів, як це було заплановано раніше. Ця норма відтермінована на рік. Але готуватися до цієї болючої реформи слід. Рано чи пізно це відбудеться.

І знову гарна новина. Як і очікували експерти, у законі таки передбачили (у першому читанні не було) кошти державної субвенції на виконання програм Соціально-економічного розвитку у регіонах. Це так звані депутатські кошти.

Гарні новини продовжуються. Уряд підняв мінімальну зарплату до 3723 гривень, або на 16%. Це значить, що зростуть нарахування на зарплату і дефіцит пенсійного фонду стане меншим.


7 грудня Верховна Рада ухвалила в цілому Закон №7000 – «Про державний бюджет України на 2018 рік».

Проект бюджету на наступний рік представили ще у вересні і він мав стати болючим як для міст, які після децентралізації вже 4 роки поспіль жили з профіцитом бюджету, так і для місцевої влади яка встигла звикнути розпоряджатися купою вільних коштів. У оновленому бюджеті пропонувалось зокрема передати училища, технікуми та коледжі на баланс міст (а значить держава перестане давати на них коши і утримання ляже на плечі міської казни) і додатково вилучати більше грошей у великих міст, були внесені зміни у формулу розрахунку реверсної дотації (це гроші, які місто передає у державний бюджет, якщо має профіцит коштів).

Проте плановані зміни вдарили по надто багатьох інтересах і під тиском (зокрема депутатів-мажоритарників) в ухваленому бюджеті на 2018 вищезгаданих змін немає… Але будуть ще через рік, у цьому можна не сумніватись.


Яким був бюджет Дніпра 2017?

Як завжди, перед прийняттям бюджету на наступний рік вносяться останні правки бюджетів на рік поточний. Бюджет Дніпра після всіх редакцій склав 11,5 мільярди гривень, що на 2,6 мільярдів більше ніж у 2016 році. З них 6,3 мільярди зібрано у місті і ще 4,1 перераховано з державного бюджету.

Основні джерела доходу міської казни мало змінилися за останні декілька років. Основа – податок на доходи фізичних осіб, який складає близько половини всіх зібраних надходжень. Цим податком жителі міста за рік виплатили бюджету з власних зарплат 3,47 мільярди гривень. Іще 873 мільйонів зібрано єдиного податку. Доповнили міський бюджет акциз 411 млн, орендна плата 1,15 млрд та неподаткові надходження 288 млн.

Найбільшими сферами видатків у 2017 році стали будівництво та ЖКГ (2, 54 мільярди гривень) і освіта (2, 86 мільярдів гривень). У 1,2 мільярди гривень обійшлося утримання медичних закладів міста. 2,14 мільярдів були спрямовані на соціальний захист населення і 519 мільйонів на утримання комунального транспорту.


Знай, як впливати на свій бюджет

У рамках акції «Знай, як впливати на свій бюджет» активісти ГО «Дніпропетровський координаційно-експертний центр з питань регуляторної політики» спільно з громадським партнерством «За прозорі місцеві бюджети» розповсюдили серед мешканців Дніпра інформаційні буклети про державний та місцевий бюджети.

Основна мета акції – дати небайдужим мешканцям міста потрібну інформацію про державний та місцевий бюджет аби на формування та прийняття бюджету зміг впливати кожен бажаючий.

Результати акції «Знай як впливати на свій бюджет» показали, що далеко не всі дорослі і освічені в своїй сфері люди правильно розуміють поняття «бюджет». Безумовним плюсом є те, що громада цікавиться і готова до нових знань та співпраці.


Знай, як впливати на свій бюджет

30 листопада активісти ГО «Дніпропетровський координаційно-експертний центр з питань регуляторної політики» у рамках інформаційної акції «Знай як впливати на свій бюджет» у Дніпрі поширять буклети про державний та місцевий бюджети.

У буклетах коротко, а головне, просто і доступно за допомогою інфографіки пояснюються базові поняття бюджету: обсяг, джерела наповнення та напрямки витрат міської і державної казни.

Матеріали підготовлені в рамках проекту «Все, що потрібно знати про бюджети», що реалізовується за підтримки Фонду «Східна Європа».